ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA BOROVSKÉHO, KARVINÁ, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

Ve Svahu 775/1a

734 01 Karviná-Ráj

+420 596 312 054

zs@borovskeho.cz

pondělí až pátek

07:00 - 15:30

Cambridge zkoušky

Koncem listopadu 2021 naši žáci absolvovali mezinárodně uznávané Cambridge zkoušky v úrovních Starters,  Movers, KEY for Schools A2 a letos poprvé PET, která odpovídá úrovni B1. 

  1. Celkem sedm žáků deváté třídy – Natálie Babczyńská, Markéta Dziadziová, Ondřej Zvoneček, Viktor Hanzel, Nela Šlachtová, Ema Brhelová a Jindřich Domin  absolvovalo úroveň PET a byli úspěšní natolik, že dosáhli téměř maximálního počtu bodů a na svých certifikátech mají ohodnocení A a úroveň B2. 
  2. KEY for Schools absolvovali úspěšně žáci osmých tříd – Ema Heczková, Tomáš Godál, Tereza Slovákova, Kateřina Kempná a žákyně deváté třídy Sára Sýkorová.  Tři z nich také dosáhli  skoro maximální počet bodů a na svých certifikátech výsledek A a úroveň B1. Dvě žákyně dosáhly maximální hranici ve své úrovni a potvrdili své skvělé znalosti a hlavně schopnost  je aplikovat ve všech čtyřech oblastech- reading, writing, listening and speaking.
  3. Také naší mladší žáci se pokusili nastartovat svou kariéru a byli velmi úspěšní…, a kdo to byl? Za STARTERS Laura Antalová, Tereza Piekarová, Richard Mazurek, Matěj Černický a za MOVERS Darien Michalik. 

Všem moc blahopřejeme. Kateřina Kempná.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *