ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA BOROVSKÉHO, KARVINÁ, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

Ve Svahu 775/1a

734 01 Karviná-Ráj

+420 596 312 054

zs@borovskeho.cz

pondělí až pátek

07:00 - 15:30

Škola v přírodě

Škola v přírodě

Od 8. 4. do 13. 4. 2018 se třídy 5. A. a 5. B. účastnily školy v přírodě v Horní Lomné v rodinném hotelu U Studánky, kde spolu strávily šest dní.

Ráno, když jsme vstali, dali jsme si výbornou snídani, po které následovalo krátké vyučování, při kterém jsme byli rozděleni do šesti týmů, protože na celý týden si naši instruktoři společně s učitelkami připravili program „Cesta kolem světa“.

Po obědě a odpoledním klidu pokračoval program, ve kterém jsme hráli hry jak postřehové, tak soutěžní a sportovní. Po hrách jsme pak využili volného času venku, kde jsme mohli dělat cokoli. Například hrát fotbal (dokonce proti karvinským hasičům), košíkovou anebo jsme taky mohli různě posilovat a lézt po průlezkách.

Ty nejlepší zážitky však byly: výlet na Slavíč, wellness, tvoření vlajek a závěrečná diskotéka, na které jsme si to moc užili.

Myslím, že na tuto školu v přírodě mi zůstanou jen ty nejhezčí vzpomínky.

Napsala Ema Brhelová, 5. A

 

Škola v přírodě

Žáci 5. A a 5. B se účastnili školy v přírodě od neděle 8. 4. do pátku 13. 4. 2018 v rodinném hotelu U Studánky v Horní Lomné.

Mě, jako žáka, nejvíc zaujalo, jak byl vymyšlený program pro celý týden. Výšlap na Slavíč, výlety do přírody a spousta soutěží. I když po ránu bylo jakoby vyučování, nikdy to den nezkazilo.

Penzion nám nabídl například saunu, vířivku, vynikající snídani, oběd a večeři, místo na večerní akce.

Celý týden jsme hráli soutěž „Cesta kolem světa“. Na začátku jsme si udělali pasy a vlajky států. Každá byla jiná a k vlajce jsme si vymysleli názvy států (P. U. S. – Páťáci U Studánky).

Chtěl bych dát velké díky paní učitelkám a instruktorům za krásnou školu v přírodě.

Napsal Martin Broda, 5. A

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *